O nas

Kalimba to zabawki dla wszystkich, bez podziału na te dla chłopców i te dla dziewczynek.
Proste kształty, wyraziste kolory i przyjemne w dotyku materiały rozwijają wyobraźnię dzieci i pobudzą ich kreatywność.


Nazywam się Natka Luniak i jestem autorką kalimbowych zabawek. Tworzę markę Kalimba od 20 lat -  otwartą na ludzi i nowe idee. Więcej na ten temat dowiesz się w zakładce współpraca. Z wykształcenia jestem graficzką, a prywatnie mamą w patchworkowej rodzinie. Mam dwie córki i syna. Pochodzę z domu o długich tradycjach artystycznych. Moja babcia była malarką, a dziadek pisarzem. Zamiłowanie do sztuki i dobrze zaprojektowanych przedmiotów płynie w mojej krwi od pokoleń.


W świecie, który kreuję każdy może być sobą! Projektując zabawki staram się patrzeć oczami dziecka. Dzieci rysując skupiają się na najważniejszych atrybutach przedstawianej postaci. Rysując kogoś kto potrafi dużo zrobić, narysują mu duże dłonie bo to one są jego największym atutem, rysując kogoś wysokiego przesadnie wyolbrzymiają jego długie nogi, tak i ja staram się skupić na najważniejszych elementach, a następnie uprościć te kształty nadając im mój autorski styl.


Szyjemy ręcznie i dbamy o szczegóły.
Co to właściwie znaczy?
Nie do końca to, że każdą zabawkę szyjemy trzymając igłę w ręku. Jak już wiecie wszystkie zabawki projektuję osobiście, ale szyje je już ktoś inny. Duża część naszych zabawek jest szyta na maszynie, za to ręcznie są krojone, wypychane i mają pieczołowicie wyszywane wszystkie detale. Taka ręczna praca nadaje im charakteru i sprawia, że każda jest ciut inna.


Dbamy o środowisko!
Żyjemy w czasach, w których wszystkiego jest za dużo dlatego produkujemy z rozwagą – w małych seriach i z dbałością o trwałość naszych zabawek. Trzymam się zasady: Mniej, ładniej i na dłużej!


Staramy się aby nasze zabawki były eko! 
Wykonujemy je z naturalnych materiałów z pewnych źródeł. By były trwałe czasami sięgamy po tworzywa sztuczne, dlatego w naszych tkaninach pojawiają się małe domieszki elastanu i poliestru. Daję słowo, że tylko w ostateczności!
Foliujemy też nasze gry, bo gwarantuje to ich trwałość w transporcie i na półkach sklepowych, ale dzięki temu nie generujemy strat czyli inaczej mówiąc śmieci.


Pakując Wasze zamówienia też myślimy o środowisku. Używamy do tego tektury z recyclingu. Odpowiednio dobieramy rozmiary pudełek. Nie wysyłamy powietrza! Zdaję sobie sprawę, że transport to jedno z głównych źródeł zanieczyszczeń środowiska.


Produkujemy w Polsce na zasadach uczciwych zarobków dla podwykonawców. Wierzę w działanie lokalne i wspieram rynek pracy z okolicy. Pracuję  z zaufanymi ludźmi, z którymi łączy mnie co najmniej uścisk dłoni. Wszystkie nasze zabawki wytwarzane są w kraju. Chronię planetę unikając niepotrzebnego przewożenia towarów przez pół świata.


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl