Współpraca

Poznajmy się!

Nazywam się Natka Luniak i jestem autorką kalimbowych zabawek. Z wykształcenia jestem graficzką, a prywatnie mamą w patchworkowej rodzinie, mam dwie córki i syna. Tworzę markę Kalimba od 18 lat - otwartą na ludzi i nowe idee. Chętnie podejmuję się wszelkiego rodzaju współpracy, zarówno charytatywnej, jak i komercyjnej. Niezależnie czy reprezentujesz instytucję, fundację czy firmę lub zaglądasz tu jako osoba prywatna - przedstaw mi swój pomysł, a wspólnie opracujmy kreatywny plan działania. Poniżej kilka projektów, które są wynikiem takiej współpracy.

 


 

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i  nasze tęczowe zabawki
Kalimba to zabawki dla wszystkich! Chcąc to hasło wprowadzić w życie stworzyłam limitowaną kolekcję tęczowych zabawek, z których 40% dochodu przekazuję na Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i prowadzony przez nią  116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Zainspirowała mnie do tego ich kampania LGBT+ja i jej hasło: Masz w nas sojuszników! Ja też chcę być sojuszniczką i szerzyć ideę sojusznictwa. Skąd bierze się homofobia? Z niewiedzy i z lęku przed nieznanym. Dlatego pokazujmy dzieciom od najmłodszych lat, że świat jest tęczowy! Podaruj komuś tęczową zabawkę i wesprzyj Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Wszystkie tęczowe zabawki znajdziesz w naszym sklepie! Dowiedz się więcej o kampanii i o tym jak być sojusznikiem: LGBT+ja

 


 

Muzeum Narodowe w Warszawie i kuropatwa z obrazu Józefa Chełmońskiego
Z okazji Dnia Dziecka  Muzeum Narodowe w Warszawie zamówiło u mnie projekt przytulanki inspirowanej obrazem Józefa Chełmońskiego “Kuropatwy na śniegu”. Przytulanki, bo było ich więcej, trafiły w ręce dzieci jako nagrody w konkursie, organizowanym przez muzeum. Dla tych z Was, którzy chcieli by spróbować swoich sił, na zamówienie muzeum przygotowałam również instrukcję “zrób to sam”, którą znajdziecie tu!
Kalimbowe zabawki w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie
Nie tylko dzieci doceniają moje projekty, kuratorzy muzeum również. Kilka zaprojektowanych przeze mnie zabawek na stałe zamieszkuje Muzeum Narodowe. Parę lat temu były one prezentowane na wystawie "Ale zabawki", a teraz są na ekspozycji stałej w Galerii Wzornictwa Polskiego w MNW. Jeśli wybierzecie się tam kiedyś, koniecznie je odwiedźcie.

 


 

Dobre Ciało i poduszko-przytulanka Macica
Skąd się biorą dzieci? Wcale nie przynosi ich bocian ani nie znajduje się ich w kapuście. Wszystkie dzieci pochodzą z macicy. Zaprojektowana i wyprodukowana w małej serii (50szt) dla Kamili Raczyńskiej-Chomyn i jej projektu Dobre Ciało poduszko-przytulanka Macica, spotkała się z wielkim entuzjazmem. Kamila od lat pracuje z kobietami, obala tabu i działa na rzecz kobiecej samoakceptacji. Nasza Uteruska miała w tym swój mały udział. Wiemy, że dla wielu kobiet okazała się stanowić prawdziwe wsparcie. Dla jednych była pomocna w radzeniu sobie z żałobą po poronieniu, dla innych stała się idealnym prezentem dla córki z okazji jej pierwszej miesiączki lub dla siebie samej, z okazji menopauzy. Nasza Uteruska bywała nawet zabierana na strajki kobiet, jako symbol kobiecej siły! Na podstawie własnych doświadczeń, a także Waszych głosów planujemy w przyszłości wypuścić ulepszoną wersję, z kieszenią na termofor.

 

 


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl