Zawartość tej strony wymaga odtwarzacza Flash Player

Get Adobe Flash player

Wystawy

Designed in Poland

2005

Wystawa "Designed in Poland" powstała dzięki współpracy Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. z Wydziałem Ekonomiczno - Handlowym Ambasady RP w Berlinie i stanowi jeden z głównych elementów trwającego "Roku Polsko - Niemieckiego 2005 - 2006".

Ze względu na jej sukces i duże zainteresowanie polskimi projektami, odbyły sie kolejne ekspozycje w kolejnych krajach. Do tej pory wystawa "Designed in Poland" odwiedziła już:

Berlin 2005

Hamburg 2006

Helsinki 2006

New Delhi 2006

Bombaj 2007

Monachium 2007

Genewa 2007

Designed in Poland Designed in Poland Designed in Poland Designed in Poland

Ale zabawki ! Muzeum Narodowe w Warszawie

2008

1 - 29 czerwca 2008

Komisarze wystawy: Anna Maga, Katarzyna Rokosz

Program towarzyszący

Wystawa Ale zabawki nie jest prezentacją „zwykłych” zabawek, lecz pokazem polskich zabawek autorskich – dawnych i współczesnych – które są jednocześnie przedmiotami projektu artystycznego i obiektami sztuki.

Zabawki, które znalazły się na wystawie pochodzą głównie z dwóch okresów: pierwszy zespół zabawek powstał na przełomie lat 40. i 50. XX wieku, drugi to przedmioty nam współczesne. Między nimi umiejscowić należy projekty z lat 80-tych XX wieku – drewniane zabawki Andrzeja Latosa i Wojciecha Małolepszego, które ilustrują pierwsze doświadczenia małych firm rodzinnych. Wystawa nie daje pełnego przeglądu sytuacji polskiego zabawkarstwa w tych okresach, ale pokazuje przykłady najlepsze, prace zaprojektowane przez artystów i autorów, którzy są profesjonalistami w swoim zabawkarskim fachu. Zabawki te wyróżnia uroda i swoisty tradycjonalizm wynikający z zastosowania klasycznych technologii i prostych, naturalnych materiałów.

Wystawa pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Marii Kaczyńskiej

zaproszenie Ale zabawki ! Muzeum Narodowe w Warszawie Ale zabawki ! Muzeum Narodowe w Warszawie Ale zabawki ! Muzeum Narodowe w Warszawie Ale zabawki ! Muzeum Narodowe w Warszawie Ale zabawki ! Muzeum Narodowe w Warszawie Ale zabawki ! Muzeum Narodowe w Warszawie Ale zabawki ! Muzeum Narodowe w Warszawie Ale zabawki ! Muzeum Narodowe w Warszawie Ale zabawki ! Muzeum Narodowe w Warszawie Ale zabawki ! Muzeum Narodowe w Warszawie Ale zabawki ! Muzeum Narodowe w Warszawie Ale zabawki ! Muzeum Narodowe w Warszawie Ale zabawki ! Muzeum Narodowe w Warszawie Ale zabawki ! Muzeum Narodowe w Warszawie Ale zabawki ! Muzeum Narodowe w Warszawie

"Myszy, flądry i Guguła" - Wystawa w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Listopad - Styczeń 2010

"Myszy, flądry i Guguła"

Na wystawie można obejrzeć te pierwsze, prototypowe ręcznie robione zabawki dla Heli i innych członków rodziny i ich współczesne, sklepowe odpowiedniki. Będzie książeczka „Gdzie Myszy zimują”, miękkie Kochajki, czyli bożonarodzeniowy prezent dla wszystkich członków rodziny, patchworkowy wąż, Wawelski smok, świnki, krokodyl Guguła, flądry Marinero i Marinera oraz gry planszowe, układanki. Atrakcją wystawy są także zabawki skonstruowane dla Heli przez jej dziadka: Cyrk, Yellow Submarine i kwiatek w doniczce.

Zabawne zabawki do zabawy - kalimba.pl

strona internetowa stworzona przez Studio AMPO