Zawartość tej strony wymaga odtwarzacza Flash Player

Get Adobe Flash player

Skąd pomysł na Kalimbę?

Ideologia Kalimby

Czym jest i dokąd zmierza nasza zabawa w Kalimbie?

Nazywam się Natka Luniak. Jestem mamą Helenki. To dla niej powstała Kalimba. Zaczęłam robić zabawki dla Heli, a ponieważ Helci się spodobały postanowiłam robić je też dla innych dzieci.

Moje zabawki rodzą się ze wspomnień z dzieciństwa mojego, mojej Mamy i Babci. Jak dawne zabawki robione są z drewna, naturalnych materiałów, ręcznie szyte, wycinane, malowane.

Projektuję zabawki, bo dobry dizajn rzeczy dla dzieci jest bardzo potrzebny. Dzieciom – bo lubią obcować z ładnymi przedmiotami. I rodzicom – żeby lubili się z dziećmi bawić. Bo bycie z dziećmi poszerza horyzonty, pomaga dostrzec fragmenty rzeczywistości do tej pory niewidoczne lub zapomniane.

Kiedyś w moim domu pojawiła się kalimba – tajemniczy instrument o kojąco-wesołym brzmieniu. Wiedziałam od razu, że jego nazwa idealnie pasuje do moich zabawek - brzmi tak czule i miękko. Kalimba została patronem pracowni. Przyniosla też pomysł, na instrumenty muzyczne w kolekcji Kalimby. Muzyka to fantastyczna zabawa.

Pracując z zabawkami pielęgnuję w sobie dziecko. Dlatego mój ulubiony w dzieciństwie owoc – przekrojony na pół czerwony arbuz połączyłam z kalimbą. Tak powstało logo zabawek, pracowni i idei. Bo arbuzowa Kalimba to nie tylko zabawki. One są punktem wyjścia, inspiracją do dalszej zabawy: warsztaty, przedstawienia, bajki-opowiadanki, kawiarnia Kofifi... dla dzieci i dla rodziców!

Dokąd nas zaprowadzi ta zabawa?

Zobaczymy...

Sprawdźcie to z nami.

Kalimba Zabawne zabawki do zabawy…

Zabawne zabawki do zabawy - kalimba.pl

strona internetowa stworzona przez Studio AMPO